Автоматско оловно-киселински полнач 12V 10A/5A

9.440,00 ден.   Спореди

Иновативна технологија за најдобро полнење во најмалото куќиште. Можете да го изберете напонот во два чекори, 5 или 10 А, во зависност од капацитетот на акумулаторот. Полначот автоматски се исклучува ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 9.440,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Иновативна технологија за најдобро полнење во најмалото куќиште. Можете да го изберете напонот во два чекори, 5 или 10 А, во зависност од капацитетот на акумулаторот. Полначот автоматски се исклучува кога ќе се достигне крајниот напон од 13,8 V. Кога напонот на акумулаторот ќе падне на одредено ниво, тоа автоматски се полни одново до крајниот напон од 13,8 V. Ова ве осигурува дека акумулаторот е секогаш полн и дека неговиот живот е продолжен. Акумулаторот може да се остави поврзан со полнач постојано. Статусот на полнење е прикажан со три LED диоди.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка