АВТОМАТСКИ уред за полнење/стартување BCV 12-15

6.111,00 ден.   Спореди

Автоматско полнење со стартна функција за 12 V оловно-киселински акумулатори. Погоден за полнење на старт-акумулаторски батерии. Вградената функција ""помош при стартување "" овозможува брз старт на в...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 6.111,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Автоматско полнење со стартна функција за 12 V оловно-киселински акумулатори. Погоден за полнење на старт-акумулаторски батерии. Вградената функција ""помош при стартување "" овозможува брз старт на возилото дури и при празна автомобилска батерија. Струјата за време на работење изнесува 30 А. Струјата на полнење може да се намести и на 15А и 2А , а со тоа се овозможува полнење и на оловни и акумулаторски батерии со оловен гел под 20 Аh. Уредот е опремен со приказ на состојбата на полнење и работење. Двостепеното полнење, електрична заштита од преоптоварување и полнење гарантираат оптимални резултати на полнење. Уредот има заштита од краток спој и замена на полови.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка