АВТОМАТСКИ ПОЛНАЧ AL 1600

1.416,00 ден.   Спореди

Со нашиот автоматски полнач се полни контролирано 6, 8 и 12 V оловен аку. Штом се достигне крајниот напон, електронската регулација го редуцира автоматски полнењето со струја. Затоа може полначот да о...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 1.416,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Со нашиот автоматски полнач се полни контролирано 6, 8 и 12 V оловен аку. Штом се достигне крајниот напон, електронската регулација го редуцира автоматски полнењето со струја. Затоа може полначот да остане неограничено време приклучен. Најпогодно време за полнење е после подолго време на испразнетост за приколки, бродови, мотори итн. Содржи практични батериски приклучни клеми.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка