Автоматски контролeр FS20 AMС

18.463,00 ден.   Спореди

Маркиз FS20 АМС контролерот обезбедува целосно автоматска контрола за речиси сите временски услови. Со помош на мерниот сензорски систем покажува неочекуван дожд , ветер и сонце (интензитет - мерка) ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 18.463,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Маркиз FS20 АМС контролерот обезбедува целосно автоматска контрола за речиси сите временски услови. Со помош на мерниот сензорски систем покажува неочекуван дожд , ветер и сонце (интензитет - мерка) . Системот за контрола вклучува прекинувачки уред со LCD екран за контрола на работењето и сензорска единица за набљудување на интензитетот на ветер, дожд и сонце. Двете единици се поврзани со 10 метри кабел. Контрола над 6 начини на работа.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка