Автобиографија

150,00 ден.   Спореди

Низ овој труд се провлекуваат две теми, и тоа: животната судбина на Фројд и историјата на психоанализата. Автобиографијата покажува како психоанализата станува негова животна содржина и ја следи оправ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години

Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 160,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Низ овој труд се провлекуваат две теми, и тоа: животната судбина на Фројд и историјата на психоанализата. Автобиографијата покажува како психоанализата станува негова животна содржина и ја следи оправданата претпоставка дека она што заслужува интерес се неговите односи кон науката. Во оваа книга ја изразува својата надеж дека го отворил патот кон значаен напредок на нашето сознание.
104 стр., 12.5 х 20 см, брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка