Virtual Reality Headset LG 360 VR R100 Silver

Virtual Reality Headset LG 360 VR R100 Silver

3.980,00 ден.   Спореди

Technical Specifications
Display; 1.88" IPS LCD x 2 EA, 920 x 720 per Eye, 639 ppi Real RGB
Optic: Horizontal FOV (field-of-view) 80° lens
Sensors: 6-axis (Gyro & Accelerometer) Proximity ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 3.980,00 ден.

пред една година
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Technical Specifications
Display; 1.88" IPS LCD x 2 EA, 920 x 720 per Eye, 639 ppi Real RGB
Optic: Horizontal FOV (field-of-view) 80° lens
Sensors: 6-axis (Gyro & Accelerometer) Proximity Sensor
VR Type: Multimedia Headset & Mobile Tethered Type
Dimensions: 164.1 x 185.6 x 45.9 mm
Weight: 116.8g
USB Type: USB 2.0 & USB Type-C™ Port
Headset Solution: 3.5 mm Headphone Jack
Compatible Devices: LG G5*

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка