TV Sony KD-55SD8505B 55" 4K Ultra HD Smart LED Curved /HDMIx4/USBx3/Scart/Optical/WiFi/DVB-C-T2-S2

TV Sony KD-55SD8505B 55" 4K Ultra HD Smart LED Curved /HDMIx4/USBx3/Scart/Optical/WiFi/DVB-C-T2-S2

89.990,00 ден.   Спореди

Големина и тежина
Телевизор без држач за на маса (Ш x В x Д): 123,8 x 71,8 x 8,4 см
Телевизор со држач за маса (Ш x В x Д): 123,8 x 77,2 x 26,2 см
Ширина на држачот: Прибл. 50,0 см
Дим...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 89.990,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Големина и тежина
Телевизор без држач за на маса (Ш x В x Д): 123,8 x 71,8 x 8,4 см
Телевизор со држач за маса (Ш x В x Д): 123,8 x 77,2 x 26,2 см
Ширина на држачот: Прибл. 50,0 см
Димензии на кутијата (Ш x В x Д): Прибл. 156,1 x 87,3 x 21,1 см
Телевизор без држач за на маса: 21,4 кг
Телевизор со држач за на маса: 24,7 кг

Специјални особини
Електронски програмски водич (EPG): ДА
Тајмер за вклучување / исклучување: ДА
BRAVIA Sync: ДА
Родителска контрола: ДА
Репродукција преку USB: ДА
i-Manual: ДА

Функции за слика и звук
Краток преглед на функциите за слика:
TRILUMINOS™ екран
HDR (висок динамички опсег)
4K X-Reality™ PRO
Motionflow XR 1000Hz
Напредно зголемување на контрастот (ACE)
24p True Cinema™
Звучник со чиста фаза: ДА
Излезна моќност на звукот: 10W+10W
Поставувања за режим на звукот: Стандардно/ кино/ фудбал во живо/ музика
S-Force Front Surround 3D: ДА
S-Master: ДА
Dolby® Digital / Dolby® Digital Plus / Dolby® Pulse: ДА
Triluminos™ екран: ДА
4K X-Reality™ PRO: ДА
Откривање област со лица (само 2K): ДА
Автоматски широк режим: ДА
Подобрување на движења: Motionflow XR 1000Hz
Стапка на обновување на екранот: 100Hz
Напредно зголемување на контрастот (ACE): ДА
24p True Cinema™: ДА
CineMotion / режим на филм / Cinema Drive: ДА

Екран
Краток преглед на функциите за приказ: LCD екран
LED задно осветлување (Edge LED)
LCD: 4K Ultra HD (3840 x 2160)
Големина на екран (мерена дијагон.): 55 инчи, 138,8 см
Сооднос на сликата: 16:9
Аголот на гледање (десно / лево): 170(85/85) степени
Агол на гледање (нагоре / надолу): 178(89/89) степени
  
Поврзување во мрежа
Android TV: ДА
Пресликување на екран: ДА
TV Side View: ДА
Функција на домашна мрежа: ДА
Безжичен LAN стандард: Вграден
HDMI: 4 порти (1x HDMI v2.0)
Апликации : ДА
Интернет пребарувач: Да (Opera)
Wi-Fi® Direct: ДА

Карактеристики на дизајнот
Дизајн на држачот: Сребрена плочка
Компатибилност со VESA: ДА
LED осветлување: ДА

Влезни и излезни приклучоци: 4 (3

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка