Toolkit TK-NCT-01 Gembird Network (4pcs)

Toolkit TK-NCT-01 Gembird Network (4pcs)

1.195,00 ден.   Спореди

Tool kit 'Network', 4 pcs

Get the right tool and work with comfort
Perfect kit for LAN network installation
Practical storage case with zip lock

Features
Crimping and cut...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 1.195,00 ден.

пред една година
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Tool kit 'Network', 4 pcs

Get the right tool and work with comfort
Perfect kit for LAN network installation
Practical storage case with zip lock

Features
Crimping and cutting tool for 8P8C / RJ45 connectors
Impact termination tool
LAN cable tester (RJ45)
Wire stripper

Specifications
Stripper: 3.2 - 9 mm
Supported cable tests: wrong connection, short circuit, open circuit
Dimensions: 216 x 126 x 58 mm
Net weight: 575 g

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка