Steering Wheel USB Motion Sensor Dual Vibration

950,00 ден.   Спореди

Features
-USB dual vibration racing wheel with motion sensors
-8 programmable action buttons and multi-directional D-pad
-Quick calibration button
-Works with all racing games that sup...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 950,00 ден.

пред 5 денови
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Features
-USB dual vibration racing wheel with motion sensors
-8 programmable action buttons and multi-directional D-pad
-Quick calibration button
-Works with all racing games that support steering wheel input

Specifications
-Interface: USB 2.0
-Dimensions: 200 mm x 200 mm x 44 mm
-Net weight: 315 g
-Cable length: 2.4 m

System requirements
-Windows XP/Vista/Windows7
-A free USB port


Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка