SSD 2.5" Western Digital WD Green 240GB SATA3 540MB/s

SSD 2.5" Western Digital WD Green 240GB SATA3 540MB/s

7.180,00 ден.   Спореди

WD Green SSD 2.5”/7mm cased

Interface: SATA III 6 Gb/s

Performance:
Sequential Read up to (MB/s): 540
Sequential Write up to (MB/s): 465
Random Read up to (IOPS): 37k
Прикажи повеќе


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 7.180,00 ден.

пред 11 месеци
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


WD Green SSD 2.5”/7mm cased

Interface: SATA III 6 Gb/s

Performance:
Sequential Read up to (MB/s): 540
Sequential Write up to (MB/s): 465
Random Read up to (IOPS): 37k
Random Write up to (IOPS): 68k
Endurance (TBW): 80

Power:
Avg. Active Power (mW): 50
Max Read Operating (mW): 2000
Max Write Operating (mW): 2500
Slumber (mW): 30
DEVSLP (mW): 3

Reliability

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка