SSD 2.5" Western Digital WD Blue 500GB SATA3 545MB/s

SSD 2.5" Western Digital WD Blue 500GB SATA3 545MB/s

11.530,00 ден.   Спореди

WD Blue PC SSD 2.5”/7mm cased

Interface: SATA III 6 Gb/s

Performance:
Sequential Read up to (MB/s): 545
Sequential Write up to (MB/s): 525
Random Read up to (IOPS): 100k<...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 11.530,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


WD Blue PC SSD 2.5”/7mm cased

Interface: SATA III 6 Gb/s

Performance:
Sequential Read up to (MB/s): 545
Sequential Write up to (MB/s): 525
Random Read up to (IOPS): 100k
Random Write up to (IOPS): 80k
Endurance (TBW): 200

Power:
Avg. Active Power (mW): 70
Max Read Operating (mW): 2,850
Max Write Operating (mW): 4,000
Slumber (mW): 42–46
DEVSLP (mW): 6.0–7.7

Reliability

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка