SSD 2.5" Samsung 850 Pro 512GB SATA3 550MB/s

SSD 2.5" Samsung 850 Pro 512GB SATA3 550MB/s

14.980,00 ден.   Спореди

SSD 850 PRO 2.5" SATA III 512GB
The World's First Consumer 3D V-NAND SSD
Ultimate Read/Write Performance
Enhanced Endurance and Reliability
Efficient Power Management

SPECIFIC...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 14.980,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


SSD 850 PRO 2.5" SATA III 512GB
The World's First Consumer 3D V-NAND SSD
Ultimate Read/Write Performance
Enhanced Endurance and Reliability
Efficient Power Management

SPECIFICATIONS:
PRODUCT TYPE - 2.5" SATA III Solid State Drive
CAPACITY - 512GB
SEQUENTIAL READ SPEED - Up to 550MB/s
SEQUENTIAL WRITE SPEED - Up to 520 MB/s

PRODUCT TYPE
2.5" SATA III Solid State Drive
CAPACITY - 512GB


Features
SEQUENTIAL READ SPEED - Up to 550MB/s
SEQUENTIAL WRITE SPEED - Up to 520 MB/s
RANDOM READ SPEED - Up to 100K IOPS
RANDOM WRITE SPEED - Up to 90K IOPS


OPERATING TEMPERATURE - 32?F to 158?F
Dimensions (W x H x D) - 3.94" x 2.75" x 0.27"
Weight - Max .14 lb.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка