SSD 2.5" A-Data Premier SP550 240GB 560MB/s

SSD 2.5" A-Data Premier SP550 240GB 560MB/s

  Спореди

Capacity / 240GB
Form Factor 2.5"
NAND Flash TLC
Controller SMI
Dimensions (L x W x H) 100.45 x 69.85 x 7mm
Weight 47.5g
Interface SATA 6Gb/s

Performance (Max....

Прикажи повеќе

Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Capacity / 240GB
Form Factor 2.5"
NAND Flash TLC
Controller SMI
Dimensions (L x W x H) 100.45 x 69.85 x 7mm
Weight 47.5g
Interface SATA 6Gb/s

Performance (Max.)

Read: Up to 560MB/s
Write: Up to 510MB/s
Maximum 4K random R/W IOPS: 75K/75K

*Performance may vary based on SSD capacity, hardware test platform, test software, operating system, and other system variables.

Operating Temperature 0°C~70°C
Storage Temperature -40°C~85°C
Shock Resistance 1500G/0.5ms
MTBF 1,500,000 hours

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка