Serial Ports PCI Express Add on card SPC-2 4xSer. Ports

978,00 ден.   Спореди

Features
PCI-Express 4 serial RS-232 ports add-on card
High-speed up to 230.4 Kbps data transfer rate

Specifications
Chipset: WCH384
Standard: PCI-Express rev. 1.1
IRQ a...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 978,00 ден.

пред 2 години

Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 990,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Features
PCI-Express 4 serial RS-232 ports add-on card
High-speed up to 230.4 Kbps data transfer rate

Specifications
Chipset: WCH384
Standard: PCI-Express rev. 1.1
IRQ and I/O address assigned by BIOS
Baud rate: 50 bps ... 230.4 Kbps
RS-232 DB9 signals: TxD, RxD, RTS, CTS, DTR, DSR, DCD, GND
Low-profile brackets
Dimensions: 63 x 100 x 38 mm
Net weight: 104 g
System requirements
Windows XP, Vista x86 / x64, 7, 8
Free PCI-Express 1.1 single-lane (x1) slot

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка