Secure Digital Micro Kingston 32GB SDHC cl10 UHS-I 45MB Read w/Adapter

Secure Digital Micro Kingston 32GB SDHC cl10 UHS-I 45MB Read w/Adapter

1.050,00 ден.   Спореди

microSDHC/microSDXC Class 10 UHS-I Card
Class 10 UHS-I speeds of 45MB/s read and 10MB/s write
Small form factor
Durable to protect your photos and videos, even in harsh environments
Ca...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 1.050,00 ден.

пред 11 месеци
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


microSDHC/microSDXC Class 10 UHS-I Card
Class 10 UHS-I speeds of 45MB/s read and 10MB/s write
Small form factor
Durable to protect your photos and videos, even in harsh environments
Capacities from 8GB–128GB

Capacities1: 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB
Performance2: 45MB/s read, Class 10, UHS-I: 10MB/s minimum data transfer
microSD Dimensions: 11mm x 15mm x 1mm
SD Adapter Dimensions: 24mm x 32mm x 2.1mm
Format: FAT32 (microSDHC 8GB–32GB); exFAT (microSDXC 64GB–128GB)
Operating Temperature: -25°C to 85°C
Storage temperature: -40°C to 85°C
Voltage: 3.3v

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка