Sapphire AMD PCX NITRO R7 370 4GB GDDR5 DVIx2/HDMI/DP DUAL-X DX12

Sapphire AMD PCX NITRO R7 370 4GB GDDR5 DVIx2/HDMI/DP DUAL-X DX12

12.240,00 ден.   Спореди

GPU
* 1024 Stream Processors
* 28 nm
* Graphics Core Next (GCN)
* 985 MHz Engine Clock

Interface
* PCI-Express 3.0
* Memory


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 12.240,00 ден.

пред 4 недели
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


GPU
* 1024 Stream Processors
* 28 nm
* Graphics Core Next (GCN)
* 985 MHz Engine Clock

Interface
* PCI-Express 3.0
* Memory


Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка