PSU 600W Gembird 80Plus Bronze

3.350,00 ден.   Спореди

PSU 600W Gembird 80Plus Bronze

Power supply unit, 600W ATX/BTX, active PFC, 12 cm fan, "Bronze" series

Features
ATX/BTX power supply
600 W power with active PFC
12...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 3.350,00 ден.

пред 2 години

ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 3.506,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


PSU 600W Gembird 80Plus Bronze

Power supply unit, 600W ATX/BTX, active PFC, 12 cm fan, "Bronze" series

Features
ATX/BTX power supply
600 W power with active PFC
12 cm cooling fan
Includes VDE approved power cord
Bronze powder coating

Specifications
12 cm cooling fan
Active PFC
Temperature control card for low-noise performance
Energy efficiency 80 PLUS Bronze: 82%, 85%, 82% at 20%, 50%, 100% load
Connectors:
4 pcs x SATA, 24 pin, 4 pcs x Molex, 1 pc x floppy, 650 mm length wires
CPU: (P8 = 2 pcs x 4P), 4 pin 12 V x 1 pc
PCI-e: 6+2 x 2 pcs

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка