PSU 500W CoolerMaster B2-Series RS-500-ACABB1-EU

  Спореди

Power 500W

Manufacturer: Cooler Master
Type: ATX 12V v2.31
Output Power: 500W
Efficiency:> 85%
Switch: Yes
Number of fans: 1
Protections: OVP (Over Voltage Prote...

Прикажи повеќе

Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Power 500W

Manufacturer: Cooler Master
Type: ATX 12V v2.31
Output Power: 500W
Efficiency:> 85%
Switch: Yes
Number of fans: 1
Protections: OVP (Over Voltage Protection), OCP (Over Current Protection), SCP (Short Circuit Protection) , OPP (Over Power (Load) Protection), OTP (Over Temperature Protection)
Connectors: 20 + 4 pin motherboard x1, CPU 4 + 4 pin x1, PCI-E 6 + 2 pin x2 SATA x 6, 4 Pin Peripheral x 3, 4 Pin Floppy x 1
Voltage branch: + 3.3V (20A), + 5V (20A), + 12V (38A), 12V (0.3A), + 5Vsb (2.5A)
Fan Dimension: 120mm
Dimensions: 150 x 140 x 86mm

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка