PCI Express PCI-E x1 to PCI-E x16 Riser Card Extender with SATA to 6 Pin / USB 3.0 Cable

630,00 ден.   Спореди

- Dedicated for Bitcoin and other Cryptocurrencies mining.
· High quality.
· PCI-E x1 to x16 Mining Machine Enhanced Extender Riser Adapter With Power Cable
· With power cable and USB 3.0 ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Некст Компјутери http://www.superkompjuter.com Детали 630,00 ден.

пред една година

Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 690,00 ден.

пред една година
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


- Dedicated for Bitcoin and other Cryptocurrencies mining.
· High quality.
· PCI-E x1 to x16 Mining Machine Enhanced Extender Riser Adapter With Power Cable
· With power cable and USB 3.0 cable, Stable anti-burn
· More safer, more efficient, more practical
· With 4x solid capacitors, making graphics power supply more stable and secure.
· With SATA 15pin Male to 6pin power cable
· PCI-E x16 slot with lock for easy removal and fixed graphics card, so that graphics will not fall from the slot.
· Compatible with x1, x2, x4, x8, x16 card
· USB length: 60cm

Package List:
1 x PCI-E x16 Riser Board
1 x PCI-E x1 Adapter
1 x USB 3.0 Cable
1 x Power Cable

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка