Olympia Scientific calculator LCD 8110

Olympia Scientific calculator LCD 8110

399,00 ден.   Спореди

Olympia Scientific calculator LCD 8110, 12 & 10 digit display in 2 lines, 240 functions, (hyperbolic functions, co-ordinate transformation, statistical calculations, standard deviation,regression, ana...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Сет http://www.set.com.mk   Детали 399,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Olympia Scientific calculator LCD 8110, 12 & 10 digit display in 2 lines, 240 functions, (hyperbolic functions, co-ordinate transformation, statistical calculations, standard deviation,regression, analysis, permutation, combination,fractional arithmetic/decimal calculation, semantic conversion)

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка