Nokia 130 Dual Sim Black

Nokia 130 Dual Sim Black

1.590,00 ден.   Спореди

GENERAL - 2G Network - GSM 900 / 1800 - SIM 1 & SIM 2
SIM - Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by)
BODY - Dimensions - 106 x 45.5 x 13.9 mm (4.17 x 1.79 x 0.55 in)
Weight - 67.9 g (2.40 oz) Прикажи повеќе


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 1.590,00 ден.

пред 11 месеци
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


GENERAL - 2G Network - GSM 900 / 1800 - SIM 1 & SIM 2
SIM - Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by)
BODY - Dimensions - 106 x 45.5 x 13.9 mm (4.17 x 1.79 x 0.55 in)
Weight - 67.9 g (2.40 oz)
- Flashlight
DISPLAY - Type - TFT, 65K colors
Size - 128 x 160 pixels, 1.8 inches (~114 ppi pixel density)
SOUND - Alert types - Vibration; Polyphonic
Loudspeaker - Yes
3.5mm jack - Yes
MEMORY - Card slot - microSD, up to 32 GB
Phonebook - 500 entries
Call records - Yes
DATA - GPRS - Yes
WLAN - No
Bluetooth - v3.0
USB - microUSB v2.0
CAMERA - No
FEATURES - Messaging - SMS(threaded view)
Browser - WAP 2.0/xHTML, HTML
Radio - FM radio
Games - Yes
GPS - No
- SNS applications
- MP3/WAV/AAC player
- MP4/H.263 player
- Photo viewer
- Organizer
BATTERY - Li-Ion 1020 mAh battery (BL-5C)
Stand-by - Up to 624 h
Talk time - Up to 13 h
Music play - Up to 46 h

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка