Nikon Speedlight SB-700

Nikon Speedlight SB-700

17.990,00 ден.   Спореди

28 m/92 ft. (at ISO 100, 35mm zoom head position, in FX format, standard illumination pattern, 20°C/68°F) to 39 m/128 ft. (at ISO 200, 35mm zoom head position, in FX format, standard illumination patt...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 17.990,00 ден.

пред 8 месеци
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


28 m/92 ft. (at ISO 100, 35mm zoom head position, in FX format, standard illumination pattern, 20°C/68°F) to 39 m/128 ft. (at ISO 200, 35mm zoom head position, in FX format, standard illumination pattern, 20°C/68°F)
Lens Coverage
14-120mm (DX-format)
24 to 120mm (FX-Format)
Bounce Function (Tilt)
Flash head tilts down to -7° or up to 90° with click-stops at -7°, 0°, 45°, 60°, 75°, 90°.
Bounce Function (Rotate)
Flash head rotates horizontally 180° to the left and right with click-stops at 0°, 30°, 60°, 75°, 90°, 120°, 150°, 180°
Dimensions
2.8 x 5.0 x 4.1 in. (71.0 x 126.0 x 104.5 mm) (Approx.)
Weight (Approx. without batteries)
12.7 oz. (360 g)

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка