Microscope Kit & Telescope Celestron Kids

Microscope Kit & Telescope Celestron Kids

2.990,00 ден.   Спореди

Observe plants, insects, and more by day then attach the telescope tube to view the Moon at night! This durable 22-piece kit is designed specifically to stimulate the imaginations of curious kids
...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 2.990,00 ден.

пред една година
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Observe plants, insects, and more by day then attach the telescope tube to view the Moon at night! This durable 22-piece kit is designed specifically to stimulate the imaginations of curious kids

· Eyepiece: 10x (non- removable). Objective size: Microscope: (3) - 50x, 150x and 250x Telescope: 30 mm

· Magnification: Microscope: 50x, 150x, 250x, Telescope: 5x

· Optical System: Refractive (direct light)

· Illumination: Top and Bottom- LED illumination. Telescope attachment tube included.

· Microscope kit includes 3 objective lenses, a prepared slide, 2 blank slides, 10 slide covers and tweezers.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка