LCD/Plasma TV Wall Mount 17"-32" w/Rotation & Tilt Steel

LCD/Plasma TV Wall Mount 17"-32" w/Rotation & Tilt Steel

  Спореди

Features
Heavy duty steel LCD screen wall mount
Supports most 17” - 32” LCD/Plasma TV’s
VESA compatible, max. 200 mm x 200 mm
Allows up to 90 degrees rotation and 15 degrees tilting Прикажи повеќе


Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Features
Heavy duty steel LCD screen wall mount
Supports most 17” - 32” LCD/Plasma TV’s
VESA compatible, max. 200 mm x 200 mm
Allows up to 90 degrees rotation and 15 degrees tilting
Distance to wall: 70 - 400 mm
Includes all necessary installation materials

Specifications
Material: steel (2.25 mm)
Max. load: 20 kg (17”-32”)
Wall distance: 70 - 400 mm
Dimensions wall plate: 200 x 99 x 6 mm
Dimensions brackets: 445 x 240 x 240mm
Net weight: 2.17 kg

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка