Intel Sandy Bridge Core i7-2600 3.40GHz

Intel Sandy Bridge Core i7-2600 3.40GHz

17.500,00 ден.   Спореди

Intel Sandy Bridge Core i7-2600 3.40GHz, 4 Cores, 8 Threads, 8MB Cache, 64bit, DDR3-1333MHz, Socket 1155, Box


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Сет http://www.set.com.mk   Детали 17.500,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Intel Sandy Bridge Core i7-2600 3.40GHz, 4 Cores, 8 Threads, 8MB Cache, 64bit, DDR3-1333MHz, Socket 1155, Box

Процесор технологија Core i7
Брзина на процесор 3.4 GHz
Сокет 1155/1156
Термална моќ 95 W
Број на јадра на процесор 4
Архитектура на процесорот 64- bit
Л3 Кеш 8 MB
Модел на процесор i7-2600
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка