HUAWEI P8 Mystic Champagne Gold 5.2"

24.774,00 ден.   Спореди

HUAWEI P8 Mystic Champagne Gold
• with 4G LTE and NFC
• 5.2`` IPS Neo LCD capacitive Multitouch Screen Full HD 1920x1080 pixels resolution
• Corning Gorilla Glass 3 back panel
• CP...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 24.774,00 ден.

пред една година
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


HUAWEI P8 Mystic Champagne Gold
• with 4G LTE and NFC
• 5.2`` IPS Neo LCD capacitive Multitouch Screen Full HD 1920x1080 pixels resolution
• Corning Gorilla Glass 3 back panel
• CPU Octa core 3.5 GHz Cortex A53 (Quad-core 2 GHz Cortex-A53 & quad-core 1.5 GHz Cortex-A53)
• 16GB internal memory
• 3GB RAM memory
• Android OS 5.0.2
• Chipset HiSilicon Kirin 930/935
• Mali-T628 MP4 GPU
• 13 Megapixels back camera with autofocus and dual LED flashlight
• Optical image stabilization
• Geo tagging
• touchfocus
• face and smile detection
• HDR
• panorama
• 8 Megapixels Back camera 1080p
• FullHD video recording
• FM radio
• GPS with A-GPS/GLONASS/Beidou support
• Micro SD slot
• WiFi
• GPRS
• EDGE
• BT 4.1
• micro USB
• USB host
• Non removable 2680 mAh battery

Рам капацитет 3 GB
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка