Home Cinema Sony BDV E4100B Blu-Ray DVD Pleer 5.1/1000W/WiFi/NFC/Bluetooth

Home Cinema Sony BDV E4100B Blu-Ray DVD Pleer 5.1/1000W/WiFi/NFC/Bluetooth

22.990,00 ден.   Спореди

Големина и тежина
Големина на главен уред (Ш x В x Д): 430 x 50,5 x 296 мм
Тежина на главен уред: 2,7 кг
Големина на преден звучник (ШxВxД):
260 x 1200 x 260 (со држач)
100 x 650 x...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 22.990,00 ден.

пред една година
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Големина и тежина
Големина на главен уред (Ш x В x Д): 430 x 50,5 x 296 мм
Тежина на главен уред: 2,7 кг
Големина на преден звучник (ШxВxД):
260 x 1200 x 260 (со држач)
100 x 650 x 100 (без држач)
Големина на централ. звучник(ШxВxД): 240 x 90 x 85 мм
Големина на опкруж. звучник (ШxВxД): 90 x 205 x 91 мм
Големина на сабвуферот (Ш x В x Д): 220 x 305 x 255

Општи карактеристики
Вид на форма: 5.1
Излезна моќност: 1000W
Bluetooth®: ДА
NFC: ДА
Целосен преден звук: ДА
Повратен аудио канал: ДА
Xross Media Bar (XMB): ДА
S-master дигитален засилувач: 24 бита
Систем на звучници: 2-системски
Фреквентен појас (FM / AM): FM
Однапред избрани станици (FM / AM): 20 (FM)
Пребарување со автоматско скенирање: ДА
RDS (PS / PTY / EON): ДА (PS)
AV синхронизација: ДА
Лесно поставување(брзо поставување): ДА
Заштитник на екран: ДА
Авт. исклучување(авт. подготвеност): ДА

Репродукција на видео / звук /слики
Blu-ray 3D™: ДА
Blu-ray Disc™: ДА
DVD: ДА
SA-CD (SA-CD / CD): - (само дел за CD)
Систем на USB фајлови (FAT32, NTFS): ДА
Надворешен хард диск (читање): ДА
TRILUMINOS color: ДА
Bonus View: ДА
BD-Live: ДА
Репродукција на видео: XVID HD 1080, WMV9, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 AVC, AVCHD
Репродукција на музика: mp3, MPEG-2 АУДИО, AAC, WMA9 STANDARD, LPCM, DTS®
Фото репродукција: JPEG (.JPG, .JPEG), GIF (.GIF), PNG (.PNG)

Аудио декодирање

LPCM (2-кан. / 5.1-кан. / 7.1-кан.): ДА / ДА / ДА
Dolby® Digital: ДА
Dolby® Digital Plus: ДА
DTS®: ДА
DTS96/24: ДА
DTS-ES™ Matrix6.: ДА
DTS-ES™ Discrete 6.1: ДА (како DTS Core)
Dolby® True HD: ДА
DTS®-HD HR: ДА
DTS®-HD: ДА
DTS®-HD LBR: ДА

Поставување на опкружувачки звук
2-канален стерео звук: ДА
DTS NEO:6™ (музика / кино): ДА / ДА

Режим на звук
Автоматски режим: ДА
Подобрување на дигитална музика: ДА
Режим на филм: ДА (AFD STD + видео)
Режим за музика: ДА (AFD STD + видео)
Режим за фудбал: ДА
Ноќен режим: ДА

Поврзување во мрежа
Вграден Wi-Fi®: ДА (2,4GHz)
Намалување на шумот на IP содржин

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка