Headphones Wireless Manta MM65 w/FM

Headphones Wireless Manta MM65 w/FM

  Спореди

Power: Power 2x AAA battery or 4.5V AC adapter (not included)
Weight: 411 g
Additional functions: FM radio, microphone and monitoring function
Frequency Range: 20 - 20 000 Hz
Dimension...

Прикажи повеќе

Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Power: Power 2x AAA battery or 4.5V AC adapter (not included)
Weight: 411 g
Additional functions: FM radio, microphone and monitoring function
Frequency Range: 20 - 20 000 Hz
Dimensions: 210x160x80 mm
Distortions: less than 0.5 %
Sensitivity: 98 dB +/- 3 dB/mW
FM modulation (transmitter): YES
Controller range : 30m
Frequency (receiver): FM 87-108 MHz
FM Modulation (receiver): YES
Power supply (receiver): Power 2x AAA battery (not included)
Rated impedance: 32 Ohm
Converter: 40 mm
Dynamics: 98 dB

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка