Headphones Logitech G430 Gaming Headset 7.1 Surround Sound USB

Headphones Logitech G430 Gaming Headset 7.1 Surround Sound USB

4.890,00 ден.   Спореди

Headphone
Driver: 40mm
Frequency response: 20Hz-20KHz
Impedance: 32 Ohms
Sensitivity: 90dB SPL/mW
Microphone Pickup pattern: Cardioid (Unidirectional)
Type: Pressure Gradient E...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 4.890,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Headphone
Driver: 40mm
Frequency response: 20Hz-20KHz
Impedance: 32 Ohms
Sensitivity: 90dB SPL/mW
Microphone Pickup pattern: Cardioid (Unidirectional)
Type: Pressure Gradient Electret Condenser
Frequency response: 50-20KHz
Sensitivity: -40dBV/Pa re: 0dB = 1 Pa, 1KHz
Test conditions: 3.0V, 2.2K Ohm
Product Specifications

On-cable controls
Dolby 7.1 surround sound
Lay-flat ear cup
Washable ear pad covers
Noise-cancelling mic
Rotate-to-mute mic
Full-speed, digital USB

For more info visit:
http://gaming.logitech.com/en-roeu/product/g430-7-1-surround-sound-gaming-headset

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка