HDD Cooler w/2xFan HD-A4 Ball Bearing

HDD Cooler w/2xFan HD-A4 Ball Bearing

330,00 ден.   Спореди

Reduces hard disk drive temperature to extend its lifetime and reliability
Designed for the 3 1/2’’ hard disk drives
Easy to install
Спецификации:
* MTBF : BALL-45000 hrs
*...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 330,00 ден.

пред 3 денови
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Reduces hard disk drive temperature to extend its lifetime and reliability
Designed for the 3 1/2’’ hard disk drives
Easy to install
Спецификации:
* MTBF : BALL-45000 hrs
* Fan dimensions: 50X50X15mm * 2
* Rated speed: 4500rpm
* Voltage: 12 V DC
* Rated current: 0.24A
* Air flow: 11.2CFM ( 1 UNIT )
* Noise : <28dBA
* Power: 2.88W


Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка