Gigabyte PCX Radeon RX 570 Gaming 4GB GDDR5 DVI/HDMI/3xDP RGB VR Ready DX12 WINDFORCE 2X

Gigabyte PCX Radeon RX 570 Gaming 4GB GDDR5 DVI/HDMI/3xDP RGB VR Ready DX12 WINDFORCE 2X

16.975,00 ден.   Спореди

Features
Powered by Radeon ™ RX 570
WINDFORCE 2X with 90mm Blade Fan Design
RGB fusion – 16.8M customizable color lighting
Stylish Metal Back Plate
Intuitive AORUS Graphics Engine...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 16.975,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Features
Powered by Radeon ™ RX 570
WINDFORCE 2X with 90mm Blade Fan Design
RGB fusion – 16.8M customizable color lighting
Stylish Metal Back Plate
Intuitive AORUS Graphics Engine

Graphics Processing: Radeon RX570
Core Clock: OC mode: 1255MHz
Gaming mode: 1244MHz
Process Technology: 14 nm
Memory Clock: 7000 MHz
Memory Size: 4 GB
Memory Type: GDDR5
Memory Bus: 256 bit
Digital max resolution: 7680x4320
Multi-view: 5
Card size: H=40 L=232 W=116 mm
PCB Form: ATX
DirectX: 12
OpenGL: 4.5
Recommended PSU: 450W
Power Connectors: 8 pin*1
I/O:
Dual-link DVI-D *1
HDMI *1
Display Port *3
Package Content:
1. Graphics card quick guide
2. Driver CD

More Info:
https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-RX570GAMING-4GD#kf

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка