Gigabyte PCX GeForce GTX960 4GB GDDR5 2xDVI/HDMI/DP WINDFORCE 2X OC Edition

Gigabyte PCX GeForce GTX960 4GB GDDR5 2xDVI/HDMI/DP WINDFORCE 2X OC Edition

  Спореди

Chipset: GeForce GTX 960
Core Clock: Base / Boost clock:1190 / 1253 MHz
Memory Clock: 7010 MHz
Process Technology: 28 nm
Memory Size: 4 GB
Memory Bus: 128 bit
Card Bus: PCI-E 3...

Прикажи повеќе

Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Chipset: GeForce GTX 960
Core Clock: Base / Boost clock:1190 / 1253 MHz
Memory Clock: 7010 MHz
Process Technology: 28 nm
Memory Size: 4 GB
Memory Bus: 128 bit
Card Bus: PCI-E 3.0
Memory Type: GDDR5
DirectX: 12
OpenGL: 4.4
PCB Form: ATX
Digital max resolution: 4096 X 2160
Analog max resolution: 2048 x 1536
Multi-view: 4
I/O: Dual-link DVI-I / Dual-link DVI-D / HDMI / DisplayPort
Card size: H=42mm, L=181mm, W=136mm (include bracket)
Power requirement: 400W (with one 6-pin external power connector)

More Info:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5507#ov

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка