Gigabyte PCX GeForce GTX950 2GB GDDR5 DVI/HDMI/3xDP OC XTREME Gaming Edition WINDFORCE 2X

Gigabyte PCX GeForce GTX950 2GB GDDR5 DVI/HDMI/3xDP OC XTREME Gaming Edition WINDFORCE 2X

  Спореди

Chipset: GeForce GTX 950
Core Clock: Base/Boost clock: 1203 / 1405 MHz (standard:1026/1190)
Memory Clock: 7000 MHz
Process Technology: 28 nm
Memory Size: 2 GB
Memory Bus: 128 bit Прикажи повеќе


Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Chipset: GeForce GTX 950
Core Clock: Base/Boost clock: 1203 / 1405 MHz (standard:1026/1190)
Memory Clock: 7000 MHz
Process Technology: 28 nm
Memory Size: 2 GB
Memory Bus: 128 bit
Card Bus: PCI-E 3.0
Memory Type: GDDR5
DirectX: 12
OpenGL: 4.5
PCB Form: ATX
Digital max resolution: 4096 X 2160
Analog max resolution: 2048 x 1536
Multi-view: 4
I/O: Dual-link DVI-I / HDMI / Display Port*3
Card size: H=39 L=227 W=117 mm
Power requirement: 350W (with one 8-pin external power connector)

More Info:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5619#kf

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка