Gigabyte PCX GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition 11GB GDDR5X HDMI/3xDP VR DX12

47.990,00 ден.   Спореди

Gigabyte PCX GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition 11GB GDDR5X HDMI/3xDP VR DX12

Features
Powered by GeForce® GTX 1080 Ti
Integrated with 11GB GDDR5X 352-bit memory interface
...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 47.990,00 ден.

пред 4 месеци
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Gigabyte PCX GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition 11GB GDDR5X HDMI/3xDP VR DX12

Features
Powered by GeForce® GTX 1080 Ti
Integrated with 11GB GDDR5X 352-bit memory interface
Memory speed boost over 11Gbps
7-phase dualFET power supply
Advanced vapor chamber cooling

Graphics Processing: GeForce® GTX 1080 Ti
Core Clock: Boost: 1582 MHz/ Base: 1480 MHz
Memory Clock: 11010 MHz
Memory Size: 11 GB
Memory Type: GDDR5X
Memory Bus: 352 bit
Card Bus: PCI-E 3.0
Output: HDMI-2.0b*1 (Max Resolution: 4096x2160 @60 Hz)
Display Port-1.4 *3 (Max Resolution: 7680x4320 @60 Hz)
Digital max resolution: 7680x4320@60Hz
Multi-view: 4
Card size: H=40 L=266.7 W=111.15 mm
PCB Form: ATX
DirectX: 12
OpenGL: 4.5
Recommended PSU: 600W
Power Connectors: One 8-pin and one 6-pin
Accessories: DP to DVI adaptor

More Info:
http://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N108TD5X-B#kf

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка