Gigabyte PCX GeForce GT730 2GB DDR3 HDMI/DVI/VGA

  Спореди

Chipset: GeForce GT 730
Memory Clock: 1600 MHz
Process Technology: 40 nm
Memory Size: 2048 MB
Memory Bus: 128 bit
Core Clock: 700 MHz
Card Bus: PCI-E 2.0
Memory Type: DDR3<...

Прикажи повеќе

Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Chipset: GeForce GT 730
Memory Clock: 1600 MHz
Process Technology: 40 nm
Memory Size: 2048 MB
Memory Bus: 128 bit
Core Clock: 700 MHz
Card Bus: PCI-E 2.0
Memory Type: DDR3
DirectX: 11.2
OpenGL: 4.4
PCB Form: ATX
Digital max resolution: 2560 x 1600
Analog max resolution: 2048 x 1536
Multi-view: 2
I/O: Dual-link DVI-I*1 / HDMI*1 / D-Sub*1
Card size: L=185.5, W=126.5, H=35.3 mm
Power requirement: 350W

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка