DJI Phantom 3 57W Battery Charger

DJI Phantom 3 57W Battery Charger

  Спореди

Phantom 3 - 57W Battery Charger

Charger for both your Phantom 3 Intelligent Flight Battery and Remote Controller.
Fully charge an Intelligent Flight Battery in as little as 96 minutes. Прикажи повеќе


Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Phantom 3 - 57W Battery Charger

Charger for both your Phantom 3 Intelligent Flight Battery and Remote Controller.
Fully charge an Intelligent Flight Battery in as little as 96 minutes.
17.4V Voltage, 57W rated power.
Note this charger is included with the Phantom 3 Advanced and is compatible with the Phantom 3 series.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка