DJI OSMO FM-15 FlexiMic

790,00 ден.   Спореди

*This product is included with the Osmo and Osmo - Handle Kit.
The FM-15 Flexi Microphone can be plugged into the Osmo’s external microphone input. The microphone is omnidirectional and comes wit...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 790,00 ден.

пред 2 години

ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 868,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


*This product is included with the Osmo and Osmo - Handle Kit.
The FM-15 Flexi Microphone can be plugged into the Osmo’s external microphone input. The microphone is omnidirectional and comes with a flexible stem.

Specifications
Sensitivity -32 ±3 dB (0 dB=1 V/Pa)
Frequency Response 100 -10000 Hz
Signal-to-Noise Ratio 60 dBA
Pin Diameter 3.5 mm
Length 88 mm
Weight 4 g

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка