Dig. Camera Nikon D5200 + 18-55VR KIT

  Спореди

24.1 megapixel DX-format CMOS sensor
EXPEED 3 image processing engine
Nikon F mount (with AF contacts)
39 point AF system
3.0 inch vari-angle 921k dot LCD monitor
Full 1080p HD vid...

Прикажи повеќе

Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


24.1 megapixel DX-format CMOS sensor
EXPEED 3 image processing engine
Nikon F mount (with AF contacts)
39 point AF system
3.0 inch vari-angle 921k dot LCD monitor
Full 1080p HD video recording
ISO 100-6400 (extendable to 25600)
5 fps continuous shooting
16 scene modes
High Dynamic Range & Active D-Lighting
Effects mode

Lens: 18-55VR
More Info:
http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/Digital-SLR-Cameras/1501/D5200.html

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка