Dig. Camera Nikon Coolpix S6400 Silver SET 4GB SD/ Bag

  Спореди

Back-illuminated 16 megapixel CMOS sensor
Nikkor 12x optical zoom lens (35mm equiv: 25-300mm) with ED glass
Lens-shift Vibration Reduction
3.0 inch 460k-dot LCD touch screen
Intelligen...

Прикажи повеќе

Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Back-illuminated 16 megapixel CMOS sensor
Nikkor 12x optical zoom lens (35mm equiv: 25-300mm) with ED glass
Lens-shift Vibration Reduction
3.0 inch 460k-dot LCD touch screen
Intelligent AF Control System
Full 1080p HD video recording
ISO 125 - 3200
10cm minimum focusing distance
7fps high-speed continuous shooting
Easy Panorama 360°/180°
Battery life Approx. 160 shots with EN-EL19 battery
Weight 150 g

More Info: http://imaging.nikon.com/lineup/coolpix/s/s6400/

Review: http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_coolpix_s6400_review/

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи