Dig. Camera Nikon Coolpix P310 White SET 4GB SD/ Bag

14.446,00 ден.   Спореди

Effective pixels: 16.1 million CMOS sensor
4.2x optical zoom Digital zoom: up to 2x
Movie FULL HD 1920 x 1080/approx. 30 fps
3" 921k-dot TFT LCD with anti-reflection coating
Vibra...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 14.446,00 ден.

пред 2 години

Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 14.590,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Effective pixels: 16.1 million CMOS sensor
4.2x optical zoom Digital zoom: up to 2x
Movie FULL HD 1920 x 1080/approx. 30 fps
3" 921k-dot TFT LCD with anti-reflection coating
Vibration Reduction (VR)
ISO 100- 12800*
Interface : Hi-Speed USB
Internal memory (approx. 90 MB), SD/SDHC/SDXC
Power sources: Rechargeable Li-ion Battery
Battery life Approx. 230 shots with EN-EL12 battery
Weight: Approx. 194 g

More Info: http://imaging.nikon.com/lineup/coolpix/p/p310/

Review: http://www.ephotozine.com/article/nikon-coolpix-p310-digital-compact-camera-review-18982

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка