Dig. Camera Canon IXUS 275 HS Black

10.990,00 ден.   Спореди

20.2MP 1/2.3 type back-illuminated CMOS
DIGIC 4+ with iSAPS technology
Zoom optical 12x
Focal Length 4.5 – 54.0 mm (35 mm equivalent: 25 – 300 mm)
Image Stabilisation: Yes (lens shift-...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 10.990,00 ден.

пред 2 месеци
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


20.2MP 1/2.3 type back-illuminated CMOS
DIGIC 4+ with iSAPS technology
Zoom optical 12x
Focal Length 4.5 – 54.0 mm (35 mm equivalent: 25 – 300 mm)
Image Stabilisation: Yes (lens shift-type), approx. 2.5-stop?. Intelligent IS plus 4-axis Enhanced Dynamic IS
AF System/ Points


Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка