Crimping and Striping Tool Gembird Automatic

750,00 ден.   Спореди

T-WS-02
Automatic wire stripping and crimping tool

Easy stripping without any adjustment
Strong tempered steel body with protective coating
Comfortable ergonomic handles
Прикажи повеќе


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 750,00 ден.

пред 2 години

ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 821,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


T-WS-02
Automatic wire stripping and crimping tool

Easy stripping without any adjustment
Strong tempered steel body with protective coating
Comfortable ergonomic handles

Features
Automatic wire ?utting and terminal crimping tool: no adjustments required
High-quality alloy-treated steel blades
Wire stripping and terminal crimping range: AWG24 - AWG10

Specifications
Materials: ABS+TPR + 65Mn steel blades
Wire stripping range: AWG 24-10 (0.2 - 6 sq.mm)
Crimping for insulated terminals: 22-10 AWG (0.5 - 6 sq.mm)
Crimping for non-insulated terminals: 10-12 AWG (4 - 6 sq.mm); 14 - 22 AWG (0.5 - 2.5 sq.mm)
Crimping for auto ignition terminals: 7 - 8 mm

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка