CPU Core i7-6800K Six Core 3.4GHz LGA 2011-3 15MB BOX w/o Cooler

25.435,00 ден.   Спореди

CPU Core i7-6800K Six Core 3.4GHz LGA 2011-3 15MB BOX w/o Cooler

Mfr Part Number: BX80671I76800K
Model: Intel Core i7 Processor i7-6800K
Core Name: Broadwell E
Core Count: 6<...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 25.435,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


CPU Core i7-6800K Six Core 3.4GHz LGA 2011-3 15MB BOX w/o Cooler

Mfr Part Number: BX80671I76800K
Model: Intel Core i7 Processor i7-6800K
Core Name: Broadwell E
Core Count: 6
Thread Count: 12
Clock Speed: 3.4 GHz
Max Turbo Frequency: 3.8 GHz
Intel Smart Cache: 15 MB
Intel QPI Speed: N/A
Lithography: 14 nm
Socket: LGA 2011-3
Max Thermal Design Power: 140 W
Memory Type: DDR4-2400/ 2133
Max CPU Configuration: 1

Advanced Technologies:
Intel Turbo Boost Max 3.0 Technology
Intel Turbo Boost 2.0 Technology
Intel Hyper-Threading Technology
Intel Virtualization Technology (VT-x)
Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)
Intel 64 Architecture
Idle States
Enhanced Intel SpeedStep Technology
Intel Smart Response Technology
AES New Instructions
Execute Disable Bit

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка