CPU Core i5-7600K Kaby Lake Quad 3.8GHz LGA 1151 6MB BOX w/o Cooler

14.550,00 ден.   Спореди

CPU Core i5-7600K Kaby Lake Quad 3.8GHz LGA 1151 6MB BOX w/o Cooler

Mfr Part Number: BX80677I57600K
Model: Intel Core i5 Processor i5-7600K
Core Name: Kaby Lake
Core Count: 4...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 14.550,00 ден.

пред 2 години

ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 16.404,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


CPU Core i5-7600K Kaby Lake Quad 3.8GHz LGA 1151 6MB BOX w/o Cooler

Mfr Part Number: BX80677I57600K
Model: Intel Core i5 Processor i5-7600K
Core Name: Kaby Lake
Core Count: 4
Thread Count: 4
Clock Speed: 3.8 GHz
Max Turbo Frequency: 4.2 GHz
Intel Smart Cache: 6 MB
DMI3: 8.0 GT/s
Lithography: 14 nm
Socket: LGA 1151
Max Thermal Design Power: 91 W
Memory Type: DDR4-2400/ 2133, DDR3L-1600/1333 @ 1.35V
Processor Graphics: Intel HD Graphics 630
Graphics Base Frequency: 350 MHz
Graphics Max Dynamic Frequency: 1.15 GHz
Max CPU Configuration: 1

Advanced Technologies:
Intel Turbo Boost 2.0 Technology
Intel Virtualization Technology (VT-x)
Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)
Intel TSX-NI
Intel 64 Architecture
Instruction Set 64-bit
Instruction Set Extensions SSE4.1/4.2, AVX 2.0
Idle States
Enhanced Intel SpeedStep Technology
Thermal Monitoring Technologies
Intel Identity Protection Technology
Intel AES New Instructions
Secure Key
Intel Software Guard Extensions (Intel SGX)
Intel Memory Protection Extensions (Intel MPX)
OS Guard
Execute Disable Bit
Intel Device Protection Technology with Boot Guard

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка