CPU Celeron G3930 Kaby Lake Dual Core 2.9GHz s1151 2MB BOX

CPU Celeron G3930 Kaby Lake Dual Core 2.9GHz s1151 2MB BOX

2.315,00 ден.   Спореди

Mfr Part Number: BX80677G3930
Model: Intel Celeron Processor G3930
Core Name: Kaby Lake
Core Count: 2
Thread Count: 2
Clock Speed: 2.9 GHz
Cache: 2 MB
DMI3: 8.0 GT/s
Li...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 2.315,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Mfr Part Number: BX80677G3930
Model: Intel Celeron Processor G3930
Core Name: Kaby Lake
Core Count: 2
Thread Count: 2
Clock Speed: 2.9 GHz
Cache: 2 MB
DMI3: 8.0 GT/s
Lithography: 14 nm
Socket: LGA 1151
Max Thermal Design Power: 51 W
Memory Type: DDR4-2133, DDR3L-1600/ 1333 @ 1.35V
Processor Graphics: Intel HD Graphics 610
Graphics Base Frequency: 350.00 MHz
Graphics Max Dynamic Frequency: 1.05 GHz
Max CPU Configuration: 1

Advanced Technologies:
Intel Virtualization Technology (VT-x)
Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)
Intel 64
Instruction Set 64-bit
Instruction Set Extensions SSE4.1/4.2
Idle States
Enhanced Intel SpeedStep Technology
Thermal Monitoring Technologies
Intel Identity Protection Technology
Intel AES New Instructions
Secure Key
Intel Software Guard Extensions (Intel SGX)
Intel Memory Protection Extensions (Intel MPX)
OS Guard
Execute Disable Bit
Intel Device Protection Technology with Boot Guard

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка