CPU AMD Athlon 5150 Quad Core 1.6Ghz w/Radeon HD8400 AM1 BOX

  Спореди

Manufacturer Part Number: AD5150JAHMBOX
Model: Quad-Core AMD Athlon APU Processor Model 5150
Core Count: 4
Thread Count: 4
Frequency: 1.6 GHz
L2 Cache: 2 MB
Integrated Graphics...

Прикажи повеќе

Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Manufacturer Part Number: AD5150JAHMBOX
Model: Quad-Core AMD Athlon APU Processor Model 5150
Core Count: 4
Thread Count: 4
Frequency: 1.6 GHz
L2 Cache: 2 MB
Integrated Graphics: Radeon HD 8400 GPU
Graphics Frequency: 600 MHz
CMOS Technology: 28nm SOI
Socket: Socket AM1
Max Thermal Design Power: 25W

Processor Features:
MMX
SSE
SSE2
SSE3
SSSE3
SSE4
SSE4a
AES Instructions
Advanced Vector Extensions
Bit Manipulation instructions 1
F16C
AMD64 Technology
Virtualization Technology
C1, CC6 and PC6 processor states
S3, S4 and S5 sleep states


Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка