CPU AMD A8-9600 Quad-Core 3.1GHz AM4 BOX

CPU AMD A8-9600 Quad-Core 3.1GHz AM4 BOX

4.075,00 ден.   Спореди

7th Gen A8 9600 APU
Specifications
# of CPU Cores: 4
# of GPU Cores: 6
Compute Cores: 10 (4 CPU + 6 GPU)
Base Clock Speed: 3.1GHz
Max Turbo Core Speed: 3.4GHz
Total L2 Cach...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 4.075,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


7th Gen A8 9600 APU
Specifications
# of CPU Cores: 4
# of GPU Cores: 6
Compute Cores: 10 (4 CPU + 6 GPU)
Base Clock Speed: 3.1GHz
Max Turbo Core Speed: 3.4GHz
Total L2 Cache: 2MB
Unlocked: No
CMOS: 28nm
Package: AM4
PCI Express Version: PCIe 3.0 x8
Default TDP / TDP: 65W
cTDP: 45/65W
Max Temps: 90°C

Memory
Max Memory Speed: 2400MHz
Memory Type: DDR4
Memory Channels: 2

Graphics Specifications
Graphics Frequency: 900 MHz
Graphics Model: Radeon™ R7 Series

Display Port: Yes
HDMI: Yes

Product Family: AMD A-Series Processors
Product Line: AMD A8-Series APU for Desktops
Platform: Desktop
Codename: Bristol Ridge

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка