CPU AMD A4-6300 Dual Core 3.7Ghz w/Radeon HD8370D FM2 BOX

2.356,00 ден.   Спореди

Manufacturer Part Number: AD6300OKHLBOX
Model: Dual-Core AMD A-Series APU Processor Model A4-6300
Core Count: 2
Thread Count: 2
Frequency: 3.7 GHz
Max Turbo Frequency: 3.9 GHz
...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Револушн http://www.revolution.com.mk   Детали 2.356,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Manufacturer Part Number: AD6300OKHLBOX
Model: Dual-Core AMD A-Series APU Processor Model A4-6300
Core Count: 2
Thread Count: 2
Frequency: 3.7 GHz
Max Turbo Frequency: 3.9 GHz
L2 Cache: 1 MB
Integrated Graphics: Radeon HD 8370D GPU
Graphics Frequency: 760 MHz
CMOS Technology: 32nm SOI
Socket: Socket FM2
Max Thermal Design Power: 65 W

Processor Features:
MMX
SSE
SSE2
SSE3
SSE4/4.1/4.2
SSE4a
AES Instructions
Advanced Bit Manipulation
Advanced Vector Extensions
AMD64 Technology
Virtualization Technology
Enhanced Virus Protection
Turbo Core 3.0 Technology
PowerNow!

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка