Cable Fiber Optic Duplex Multimode LC/LC 5M

Cable Fiber Optic Duplex Multimode LC/LC 5M

550,00 ден.   Спореди

Features
-Duplex multimode fibre optic cable (50/125 OM2)
-Perfect for high speed data transfer with minimum signal loss
-Integrated LC/LC-connectors for an easy and reliable connection Прикажи повеќе


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 550,00 ден.

пред 8 часови




Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Features
-Duplex multimode fibre optic cable (50/125 OM2)
-Perfect for high speed data transfer with minimum signal loss
-Integrated LC/LC-connectors for an easy and reliable connection

Specifications
Type: Duplex Multimode
Fibre: 50/125 ?m (OM2)
Connectors: LC to LC
Cable length: 5 m
Net weight: 76 g
Insertion loss: <0.3 dB
Return loss: >30 dB
Insert–pull test (1000 times) <0.3 dB
Interchange <0.2 dB
Operation temperature -40? ~ +80?
Inserted core cover: UPC

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка