BOSCH WOT 20352 BY

32.360,00 ден.   Спореди

Електронски програматор
Капацитет на перењето: 1-5,5кг
Запремнина на бубањот 42 литри
Број на обрти на центрифугата: 1000/100 о/min
Потполно електронско бирање на програми со е...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Римеко http://www.rimeko.com.mk   Детали 32.360,00 ден.

пред 2 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Електронски програматор
Капацитет на перењето: 1-5,5кг
Запремнина на бубањот 42 литри
Број на обрти на центрифугата: 1000/100 о/min
Потполно електронско бирање на програми со еден регулатор
Нежно отварање на бубањот од горе со стисок на дугме
Повеќеструка заштита од излевање на водата
Едноставна електронска регулација со еден регулатор за сите програми, температурата , и посебните програми.
Посебни програми за: фин веш , брз програм мешано ,флеки, предперење , рачно перење-волна , нежно перење- свила
Сите програми се временски скратени
Бирање на бројот на вртежите и исклучувањето на центрифугата
Типки за: интензивно перење, додатно плавење , негужвање и старт/пауза
Подесување на времето за вклучување и на приказ преостанатото време од работата на ЛЦД дисплеј
Fuzzy количинска автоматика
Aqua spar систем
Регистрирање на пената
Контрола на нерамнотеженоста на бубањот
Едноставна мобилност на апаратот
Електронско застанување на бубањот при крајот на перењето (парк функција)
Вредност на потрошувачката кај програмот Алишта во боја 60°+ типката интензивно:
Потрошувачка на ел. енергија 0,95 kWh
Потрошувачка на вода 48 л
Траење на перењето 130 мин
Енергетска класа А
Ефикасност на перењето А
Ефикасност на сушењето C
Бука кај центрифугата: 76 dB
Бука кај перењето: 59 dB
Димензии (VxŠxD): 90x40x62cm

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи